| anonim_4396 a întrebat:

Buna din nouhappyca sa fiu stewardesă trebuie sa urmez un liceu anume? Stiti cat e salariul? Daca știți mai multe lucruri despre jobul asta aștept răspunsuri :*

Răspuns Câştigător
| haileewatson a răspuns:

Nu trebuie sa urmezi un liceu anume. Salariul depinde in functie de compania aeriana, daca esti incepatoare evident ca este mai mic. De asemenea depinde cate ore zbori pe luna fiindca esti platita in functie de orele de zbor.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să urmezi un curs special. care îl oferă companiile de aviație. dacă ești admisă.

| mihai69 a răspuns:

Poți să faci orice liceu. După bac, te înscrii la un curs de însoțitor de zbor.
Salariul depinde de companie, de tipul de zboruri pe care le faci (interne/ externe, lungi / scurte), vechime etc.