| takoda171 a întrebat:

Din nou laughing Sunt clasa 10-a si vreau sa ma mut pe sem 2 la alt liceu deoarece vreau sa imi schimb profilul, daaar directoarea nu vrea sa imi dea transferul pentru ca are putini elevi in liceu(de paraca sunt eu de vina) Am fost si cu mama de 2 in clasa 9-a si tot nu a vrut...am fost si la inspectorat si au spus ca elevii se pot muta doar cu mari exceptii, ca handicapul bla bla bla..acum inspectoratul e nebun? Cum sa le permita directorilor asa ceva, daca vreau sa imi schimb profilul ar trebui sa o pot face, e dreptul meu si directoarea mi-l ia! Acum vreau sa mai incerc dar cred ca o sa mi-l respinga din nou...ce sa fac? Si este adevarat ca din clasa 10-a trebuie sa imi dea transferul neaparat daca il vreau? PS:tot incerc sa ma transfer dintr-a 9 de pe primul semestru.

1 răspuns:
| queenofsaigon a răspuns:

Știi, repartizarea aia de s-a făcut când ai intrat în liceu are și ea rostul ei. Au dreptate și cei de la inspectorat, și directoarea.
Din clasa a 10-a poate să te exmatriculeze, atât.