| chryyys a întrebat:

Dintre cei care sunteti la ASE, ce optiune este mai buna dintre Administrarea Afacerilor si REI? Unde ai mai multe sanse de angajare? Multumesc frumos happy

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Sunt cam la fel, in afara de sectiile de contabilitate si finante-banci de la ASE (si cibernetica, dar aia-i altceva) la toate celelalte sectii faci cate un pic din toate. nu te angajeaza nimeni direct manager doar pentru ca ai terminat o facultate de administrarea afacerilor happy capeti niste notiuni generale care te vor ajuta mai tarziu sa te orientezi mai bine in activitatile cu caracter economic, dar ceva foarte concret nu e. Ca proaspat absolvent de ASE ai cam aceleasi sanse de angajare cu cele 2 ca si angajatorii stiu cam ce se face in facultate la sectiile astea, depinde insa mai mult poate si ce master faci dupa facultate.

| NoInteres a răspuns:

Administrarea afacerilor, deoarece prin aceatsa optiune poti sa-ti deshcizi singur/a o afacere sau sa conduci afacerea alt cuiva, chiar daca nu pare a fi de viitor, iti spun garantat ca este, in plus scoti destui bani din asta. Cu placere