| alexa_1346 a întrebat:

Doresc sa aflu si parerea voastra in legatura cu 2 facultati : Contabilitate si informaica de gestiune (cig) si Inginerie si management (im). Pe care ati alege voi si de ce? care credeti ca ii mai buna, mai cautata in ziua de azi. doresc sa aflu si informatii in legatura cu salariu, unde pot sa ma angajez, daca este greu. DE asemenea, sunt optimista si capabila sa fac aceste lucuri deoarece vreau sa devin persoana de succes doar ca nu stiu cu care facltate din cele 2 as putea. Va multumesc frumos pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

As alege ceea ce mi-ar place sa fac cu drag in urmatorii 40 de ani!
Pentru ca, o profesie nu o alegi dupa cat de frumoasa este facultatea, sau poseta vecinei de se duce cu ea la servici, ci dupa ceea ce vrei tu sa faci in viata!
Dupa cum vad, cele 2 facultati sunt foarte diferite si te-as sfatuii sa faci 2 liste, sa pui in ele ce beneficii si dezavantaje ai la ambele, si abia de acolo sa incepi a decide!
Ceea ce pentru unii poate fii un avantaj cu beneficii, pentru tine poate fii un dezavantaj.
Deci, fa listele alea, ca sa poti sa decizi!