| AlyiX a întrebat:

Bună dragi TPU. Sunt clasa a 7-a, iar parinții mei mi-au spus că ar trebuie să mă gândesc la ce liceu ar trebui să dau, ca într-a 8-a să fiu pregătită. Eu am zis să dau la liceul de arte din Galați... Credeți că îmi puteți da mai multe detalii ca de explu: ce trebuie să fac pentru a intra acolo. Cum sunt clasele, cum decurg orele și altele.

Mulți mi-au zis că am talent ș la desen și la muzică și cred că locul acela este potrivit pentru mine.
deci cum am zis... Vreau mai multe informații.
FUNDĂ :3

Răspuns Câştigător
| Laariss a răspuns:

Eu am fost la liceu de arte big grin si iti spun ca este foarte frumos daca ai talent este super eu am fost la sectiunea muzica dar cred ca iti va da sa desenezi ceva sau sa arati ca ai talent la asta nu este greu mai ales daca te pricepi, orele decurg normal ca la o scoala normala se tin orele normal, doar ca poti fi scutit de unele asculari prin simplul fapt ca ai ajuns tarziu acasa sau mai stiu eu. Oricum nu prea iti recomand pentru ca este un program foarte incarcat din toate punctele de vedere adica eu ma duceam la scoala la 8 pana la 13, 14 aveam ore genereale, iar dupa repetitii pana seara la 18, 19 cam asa.

| AlyiX explică (pentru Laariss):

Dar ești din Galați și ai fost la școala de artă din acest oraș?

5 răspunsuri:
| Laariss a răspuns:

Sunt din Piatra Neamt.

| AlyiX explică (pentru Laariss):

Păi în fiecare școală din fiecare oraș, totul este diferit. Poate la liceul la care vreau să dau am alt program...

| Laariss a răspuns (pentru AlyiX):

Ce pot sa zic este ca peste tot este exact la fel din cate am inteles eu. eu zic sa incerci sa dai acolo nu ai nimic de pierdut, poate doar de castigat ceva experienta, daca nu iti place te poti transfera la un alt liceu.

| AlyiX explică (pentru Laariss):

Aha. Oricum merci de răspuns. Primești fundă