| memaria a întrebat:

Bună,dragilor! Aș avea nevoie de niște păreri din partea voastră. Mă aflu într-un moment al vieții mele în care nu știu ce să fac/aleg,am ales să fac școala la distanță pentru a lucra într-un salon pe partea de hairstyle,timp de trei luni,însă mi-am dat seama că nu e ceea ce aș vrea eu să fac,acum stau și mă gândesc că mai am doi ani până dau bacul. Ideea este că îmi place foarte mult să citesc, îmi doresc să am o librărie a mea, dar nu știu cu ce să încep și de ce studii am nevoie. Nu știu ce să fac, aș începe și o afacere online, dar nu am idee și nu prea știu cum decurge. Iubesc să ajut, să mă implic și să motivez oamenii, știu că există ceva pentru mine, dar nu știu exact ce. Mulțumesc mult!

3 răspunsuri:
| isemilia a răspuns:

Angajează-te la o librarie / biblioteca, ca sa iti dai seama daca iti place sau daca nu iti place. Poti incerca sa faci si voluntariat. In doi ani ai timp sa iti dai seama de ce iti place si sa urmezi cariera aia.

| Ciprian09 a răspuns:

Salut,parerea mea personala este sa faci ceea ce simti tu ca este mai bine pentru tine! bafta!

| HelpingHands a răspuns:

Fa ce te pasionează!