| catearina3211 a întrebat:

dupa liceu as vrea sa plec la un colegiu unde as putea sa imi invat si putin din meserie.problema e ca inca nu m-am decis ce as vrea sa devin.matematica si tot ce tine de ea nu prea imi place desi ma starui sa invat si am note bune. ce m-ati sfatui sa am ca meserie (meserie cu venituri favorabile.adica platite)?

Răspuns Câştigător
| D-Anna a răspuns:

Aa depinde ce profil ai la liceu, daca e mate info si nu-ti place mate, info e alegerea ta, e de viitor, cu venituri foarte bune, dar daca ai profil real si nu te incanta profilul tau, iti alegi altceva, poti sa mergi oriunde, iar daca esti destul de ambitios/ambitioasa pot ajunge unde vrei si poti avea un loc de munca cu venituri considerabile. Oricum, orice ai face trebuie sa-ti placa, sa-ti placa foarte mult. Ceva ce nu faci cu drag nu merita facut! xoxo D.