| Sașa234 a întrebat:

Dupa parerea voastră este o idee inspirata sa urmezi cariera de profesor in România? As dori sa dau admitere la facultatea de litere, insa tot aud pareri si pareri (mai mult negative) ca nu e de viitor. Vreau păreri mai ales de la cei care au terminat aceasta facultate! Multumesc

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

E greu în România. Îți bați capul cu uni elevi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Well, eu as spune sa te faci profesor, majoritatea sunt mosi si babe comuniste si ar ajuta. Dar... Majoritatea copiilor sunt scrantiti, analfabeti, e teroare si frustrant sa-ti depui efort iar ei... doar sa te reclame si sa manance rahat cu lopetile ca predai prea mult, ca esti prea exigent, etc.

| RW a răspuns:

Buna! Iți recomand sa te uiți pe Youtube la 4fara15, sper sa te ajute happy