| NuGasescNume23 a întrebat:

Bună, după terminarea masterului în psihologie se poate practica în străinătate? Sau doar în tara de origine?

2 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

Ar trebui sa faci echivalare in strainatate la diploma respectiva pe care ai obtinut-o in tara. Tarile au criterii diferite in functie de domeniul diplomei. De multe ori echivalarea nu se poate face, si atunci ar trebui sa faci facultatea de psihologie in tara respectiva din strainatate.

| Nelucojoc a răspuns:

Depinde ce anume sa practici. Depinde ce fel de master, la ce institutie, si la ce acreditari are institutia respectiva.
https://monitorulpsihologiei.com/colegiul-psihologilor-contact-filiale/
Vorbeste cu cei de la colegiul psihologilor!