| Niko_2089 a întrebat:

Buna,
Este bine daca retrimit cv-ul si scrisoarea de intentie pe mail la o firma dupa 2 luni (prima data le-am trimis in noiembrie si urmeaza in ianuarie)? Vreau sa scot niste informatii inutile si sa adaug niste cunostinte pe care am uitat sa le trec. Sunt niste firme mari si ma gandesc ca primesc multe aplicatii pe zi dar nu vreau sa enervez daca descopera ca am mai trimis o data. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| bril a răspuns:

Te-au chemat la interviu prima data?
Cu siguranta vor stii ca le-ai mai trimis cv-ul si in trecut.

Daca ai fost la interviu poti sa intrebi care este politica lor si dupa cat timp poti sa aplici din nou pentru un job la ei.

| Niko_2089 explică (pentru bril):

Nu m-au chemat la interviu si nici nu am primit confirmare ca au vazut cv-ul. Multumesc pentru raspuns.

| bril a răspuns (pentru Niko_2089):

Atunci poti linistit sa aplici din nou. Cu un cv imbunatatit.
Iar daca este vorba de o multinationala trimite cv-ul in engleza.