| GoLoveYourself a întrebat:

Buna! Este cineva pe aici care face medicina si lucreaza in acelasi timp? Sau știți pe cineva în această situație? Cum vă descurcați sau cum se descurcă persoana respectivă? Este posibil asa ceva sau devine ceva facut cu jumătate de măsură?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ca sa faci si medicina, sa mai si inveti si sa mai si lucrezi, implica un efort enorm. Medicina este o facultate foarte grea.

| Violleta2022 a răspuns:

Medicina este cea mai grea facultate unde inveti pe rupte 10 ani de zile: 6 ani de facultate si 4 ani de rezidentiat, pana iesi medic!
Din pacate, la cat ai de invatat la medicina, este exclus sa poti avea un job in acelasi timp.
Nu am auzit niciodata de cineva care ar avea timp, nici macar de un part time, cat studiza la medicina, fiindca sincer, acolo se invata pe rupte, cu seriozitate, inclusiv sambata si duminica, ca sa recupereze ceea ce nu s-a putut invata din timpul saptamanii.

| Nirvanaaa a răspuns:

Eu m-am lăsat de job ca sa continui cu medicina. Nu prea ai cum in paralel. De abia ai timp sa înveți și așa. Dacă mai iei in calcul și un loc de munca nu îți rămâne timp deloc.