| ixedin a întrebat:

Eu cant de mai mult timp dar la spectacole mici, locale. M-ar putea sfatui cineva cum as putea sa inregistrez undeva sau sa ajung mai departe? Precizez ca scriu versuri si cant la chitara.happy

7 răspunsuri:
| sweetdyana18 a răspuns:

Du'te la X Factorwinking laughing

funda?

| ipswich a răspuns:

Pai da-ne si un link ceva sa te auzim tongue

| MyhayBoSs97 a răspuns:

Pune filmuletul cu tine catand pe youtube! poate te recunoste cineva bft!

| lolita24 a răspuns:

Pai.exact cum a zis si sweetdyana18 te poti duce la diferite concrsuri care se si difuzeaza la Tv. Cum ar fi "Romanii au Talent". Concursul asta ti-l recomand eu. Pentru ca daca ajungi macar pana in semifinala dau in finala multi o sa vrea sa faca contracte cu tine. Si asa o sa te lansezi. Daca te-ai duce la X Factor sau Vocea Romaniei ai face o mare prostie. Esentialul in ele e vocea. Si dupa cum ai spus tu canti la chitara si scrii versuri. Si plus ca aia au fite. Te dau afara-n suturi. cunosc pe cineva care avea vocea buna si n-a reusit. Sau poti sa te duci la casa de discuri, dar nu e tocmai o idee buna. Pentru ca costa foarte mult. Sa-ti faca reclama, si alte chestii, daca crezi ca ai talent du-te la "Romanii au Talent" si o sa realizezi ceva. Sau poti sa mai faci cursuri la vreo scoala de arta ceva. Si te mai invita la emisiuni si incet incet reusesti. Verisoara mea a facut cursuri big grin Sper ca te-am ajutat

| CARMENCITA a răspuns:

Te poti duce la X Factor sau Vocea Romaniei,te poti duce la un studio de inregistrari(vezi sa nu-ti fure careva cantecul,daca zici ca si compui),daca ai o melodie comerciala, fa o inregistrare si du-te cu ea la un radio si roaga pe cineva sa o dea pe post, daca e o melodie care merge in club, te duci intr-un club si rogi dj-ul sa puna melodia. Daca ai voce si canti live poti canta la nunti, restaurante.Succes!

| kaloma a răspuns:

Roaga pe cineva sa iti faca niste filmari mai de calitate din spectacole ca sa te poti promova cu ele. Daca ai o piesa buna si ceva bani, du-te cu ea la un studio sa iti faca orchestratia

| IFever a răspuns:

Daca vrei sa te inregistrezi si sa nu dai bani pe studiouri scumpe, ai putea sa faci astfel.

Iti cumperi o chitara electro-acustica sau pui doza pe acustica, un procesor bunicel de suet-pana in 800ron si 1 caclu jack, dupa care iti bagi chitara in placa de sunet, asa fac eu si cei din trupa, se aude foarte bine.PS:daca esti vocalist, cumpara-ti un microfon condenser.

Bafta.