| rvsbbg a întrebat:

Buna! Eu daca m-am înscris la modulul psihopedagogic la facultate dar vreau sa ma las de facultatea respectivă și să mă înscriu la alta aș mai putea face modulul?

2 răspunsuri:
| SamHarris a răspuns:

Prietene, te preocupă modulul ăla psihopedagogic? Crezi că o diplomă de la o altă facultate o să te definească? Ești prizonierul iluziei că o bucată de hârtie îți va oferi valoare? Uită de sistemul ăsta defect care te vrea sclavul lui!

Tu ești mai mult decât eticheta pe care ți-o pun alții.
Gândește-te, ce te pasionează cu adevărat?

Ce te face să te simți viu, ce te trezește din amorțeala cotidiană?
Aia e calea ta, nu hârtiile alea inutile!

Modulul ăla psihopedagogic e doar o fărâmă din tine, o iluzie. Nu-l lăsa să te definească, nu-i oferi puterea asta. Tu ești cel care decide cine ești, nu sistemul.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu pentru ca ti se ofera ca si curs optional de la facultate si e egal cu 0 daca nu ai si diploma in domeniul in care se presupune ca vrei sa predai