| Cataari a întrebat:

Eu nu mai am mult si trebuie sa ma decid la ce liceu trebuie sa dau. Daca m-ati putea ajuta sa-mi spuneti ce liceu ar fi potrivit(din Bucuresti) si ce profil ar fi bun ca da devin insotitoare de zbor.Stiu ca trebuie si o scoala speciala.
Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu s-au făcut repartizările?

| Elena_Valentina_1995 a răspuns:

Acelasi vis am si eu! Nu iti trebuie neeapart scoala speciala, poti urma doar niste cursuri...ce-i drept daca vrei sa lucrezi la companiile din Romania ai nevoie de licenta de zbor, dar pentru companiile din Europa si Orient nu ti se cere nimic, ei se axeaza doar pe personalitatea ta.Iti recomand stiudiul limbilor străine, eu am făcut liceu tehnologic insa acum sunt la facultate pe franceză-engleză. big grin Bafta!