| Ioana1703 a întrebat:

Buna!
Eu sunt incepatoare la limba engleza... si sunt in cautare de loc de munca.
Voi folositi frevent engleza la joburile voastre, asa cum se cere in majoritatea cazurilor? Adica daca nu stii engleza nu te vei descurca in nici un domeniu?
Eu am terminat inginerie economica si as vrea sa incerc sa lucrez in oricare dintre cele doua domenii.
Va multumesc

Răspuns Câştigător
| Camelia25 a răspuns:

Daca sti o engleza de baza nu ar trebui sa ai probleme in gasirea unul loc de munca. De obicei nu se insista asa de mult pe aceasta tema, depinde si de domeniu.

| Ioana1703 explică (pentru Camelia25):

In domeniul ingineriei (In general la multinaționale...) si daca nu gasesc o sa ma orientez pe domeniul economiei.

1 răspuns: