| valentinamarinamary a întrebat:

eu vreau sa dau la Limbi straine in Bucuresti la moderne aplicate si vreau sa stiu cum intru ce sa fac, deci credeti ma habar nu am ce sa invat cum sa fac pe net gasesc aiurea, ma poate ajuta cineva cu aceste informatii?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La L.M.A. se face admitere pe bază de dosar/media de la BAC, iar la "Traducere şi interpretare" se dă examen!
Vezi detalii la linkul oficial :
http://admitere.unibuc.ro/......ri-straine

Toate cele bune!

| minrest a răspuns:

Mai, intai intra pe situl Universitatea Bucuresti, acoloa ai link Facultati, intri si dai click pe Limbi Straine, acolo ai Admitere etc. Succes.

| George_Iulian_1997 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic special, doar te inscrii. Atata timp cat platesti institutia care se ocupa cu asa ceva, evident te vor primii si te vor invata limba straina dorita

| Brigaela a răspuns (pentru George_Iulian_1997):

Universitatea Bucuresti are niste pretentii mai mari, trebuie sa ai o medie de bacalaureat mare si/sau sa promovezi un examen de admitere ca sa iti permita inscrierea, chiar la forma de invatamant cu taxa.