| Sammede a întrebat:

Bună.
Exista cumva posibilitatea de a deveni militar veterinar în România? Din câte știu exista doar profilele de Medicina generală, dentară și farmaceutica.
Mulțumesc cui va răspunde

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate vrei sa spui medic veterinar. Există, numai sa cauti.
https://www.uaiasi.ro/medicina/

| gabicoo a răspuns:

Poate la M. I. - acolo au poliția călare și jandarmeria călare. În armata română arma cavalerie nu mai există de mult.

| ReddY25 a răspuns:

Poate te referi la medic veterinar caci nu am auzit de militar veterinar

| ALM2000RO a răspuns:

Te referi poate la profesia de medic veterinar, căci nu există cea de militar veterinar. big grin