| Daniela_Paltineanu_1993 a întrebat:

Fac facultatea de stiinte economice in Spania si imi voi scoate si masterul aici dar intentia mea este sa ma intorc in tara ca aici nu imi placesad intrebarea mea este, imi voi gasi un loc de munca decent in acest domeniu (pentru ca aici am foarte multe iesiri cu aceasta facultate) sau voi fi tratata cu indiferenta pentru ca am facultatea facuta in afara?:-s help me plss:*

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde in ce oras locuiesti sau va trebui sa pleci in alta localitate ca sa poti munci in domeniul respectiv. Salariu e putin mai mic dar traiesti bine oricum.

| Daniela_Paltineanu_1993 explică (pentru mgtow):

In Romania locuiesc in Constanta. Mersi mult pentru raspuns:*

| taviyamato a răspuns:

Pai in constanta e o mafie mare, cu mazare, crezi ca reusesti sa iti tragi afacere acolo? in rest nu gasesti acolo decat posturi de sclav in turism sad. Eventual daca te stabilesti altundeva, in cluj sau Timisoara, constanta sucks, cu mafia aia

| stpu a răspuns:

Ma intreb asa, in ignoranta mea, ce ar putea sa-ti placa la Romania?
Daca raspunzi bine iti dau funda laughing

| Daniela_Paltineanu_1993 explică (pentru stpu):

laughing)) Mai sa fim realisti Romania are si parti bune si parti rele(mai multe) dar eu la mine in tara ma simt cel mai bine, aici sunt de 7 ani si nu am reusit sa ma integrez, nu'mi place modul lor de viata, de a se distra....etc Prefer sa am un salariu mai mic dar sa traiesc acolo unde imi place!

| stpu a răspuns (pentru Daniela_Paltineanu_1993):

Capricii...
In fine, vino aici, si daca mai gandesti la fel dupa trei luni pe plaiul mioritic, iti fac eu cinste cu cina... laughing