| Ajja a întrebat:

Buna. Facultatea de Medicina Dentară vs Farmacie? CE sa aleg si de ce? Menționez ca nu vreau sa fiu de top pe perioada facultății, e indeajuns un 5-6-7.

2 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

Eu nu as vrea sa ma trateze un doctor sau dentist care si-a bagat picioarele in facultate si a stat in 5-6-7 toti anii doar ca sa obtina o diploma cu care sa se stearga la fund

| Alex22C a răspuns:

Salut!
Depinde ce îți dorești și ce atrage ce-l mai mult. Eu unul as opta pentru farmacie pentru că asta m ar atrage. Însă dacă mergi pe premiza de 5-6-7, nu o sa treci de primul an de studiu sau vei fi repartizat la taxa ori vei fi neintegralist indiferent de facultate.