| Viorelaa26 a întrebat:

Fratele meu doar ce a terminat liceul. Dorim să se angajeze, ce va trece în cv daca n-are experienta? Va rog, câteva sfaturi.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe scurt: te lauzi in limitele bunului simț

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ce să treacă? Nimic. Îți trece studiile, voluntariatul și hobby-urile, atât.

| StrongHeart a răspuns:

Pasul 1. Intra pe site-ul asta:
https://europass.cedefop.europa.eu/editors/ro/cv/compose
Pasul 2.Completeaza toate campurile posibile, sa treaca cat mai multe chestii, la experienta profesionala nu trece nimic.
Pasul 3. Dupa ce ai completat cv, il descarci(exportezi)si il tragi la imprimanta sau il trimiti angajatorului in format digital.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca a fost judecator la inalta curte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Ce liceu a terminat?
2. În ce domeniu vreți sa se angajeze (lucrător comercial, alimentație publica, etc)?

| Viorelaa26 explică (pentru anonim_4396):

Daca nu trec domeniul in care vreau sa ma angajeze va fi o problemă?

| Osneros a răspuns:

Va trece în CV exact ce ar trece și cineva cu experiență, minus partea cu experiența.

| Essoes a răspuns:

Adevarul: fara experienta. Nu se cere neaparat experienta.