| RobertRobert55 a întrebat:

Buna grup, sunt la o facultate de specialitate (Conservator)… profesorul meu coordonator a inceput sa faca unele faze care deranjeaza pe toata lumea. E foarte ciudat…pe mine ma lauda ca sunt cea mai buna din grupa lui dar nu ma implica in proiectele lui deloc. Are doua preferate mai nou ( doua fete) pe care mereu le i-a dupa el oriunde are activitate… am inceput sa cred ca eu sunt devina, sa ma desconsider si sa ma intreb: Daca el considera ca sunt cea mai buna, atunci de ce nu ma i-a in proiectele lui? Mai ales ca sunt master si m-ar ajuta putina promovare…
Ma gandeam sa il confrunt si sa ii spun ce ma deranjeaza..si de ce eu nu sunt implicata daca el ma considera un student foarte bun.
Nu credeam ca ma va consuma facultatea atat de mult. Restul colegiilor mei se intreba la fel : noi suntem doar de umplutura sa isi faca norma si in rest doar alea doua fete sunt luate peste tot…
Nu ma deranja daca mai lua si alti studenti, sau sa ne faca grupuri " sapt asta merg x si Y si saptamana viitoare merg alti x si Y…dar doar fetele alea sunt luate peste tot.
Tin sa cred ca degeaba lucrezi la un vis daca esti in locul nepotrivit nu vei avea valoare…sad

1 răspuns:
| Star15 a răspuns:

Te înțeleg și știu că e frustrant? să pățești asta, dar îți recomand să nu mergi pe gândirea exprimată de tine în ultima frază. Încearcă mai bine să te axezi pe ce ai tu de făcut și să faci cât mai bine, nu sta după el dacă vezi că nu te bagă în seamă. Poate consideră pur și simplu că nu te-ai potrivi în proiectele respective, iar dacă tu crezi că te-ai potrivi și i-ai și demonstrat asta prin ceea ce faci în facultate, mai bine dă tot ce ai mai bun și caută tu de una singură proiecte noi în care să te implici, nu-l mai aștepta pe el, așa pierzi timp. Iar dacă găsești unde să te implici și satisfacția ta va fi mai mare într-un final. Doar părerea mea. Mult succes în continuare în tot ceea ce faci, un domeniu excepțional!