| bita a întrebat:

iak am o problema thinking
de mikutsa invat muzicaa, la vioara si pian
acum 9 ani am
iata trec kurul 2 la kolegiu de muzicaa
dar stiu ca muzicaa nu e cam un viitor
ce voi fi o simpla profesoara?thinking
vreau un lucru mai luxos
dati-mi vreun sfat
ce profesie sami aleg
ma gindeam la teatru sau psiholog
thinking

Răspuns Câştigător
| Nimeni a răspuns:

Pai eu sunt de parere sa alegi ceea ce stii tu mai bine sa faci...la ce te pricepi tu cel mai bine... mie una imi place tare mult teatrul, insa nu cred ca este o meserie de viitor sa fii mai mereu plecat de langa familie...parerea mea.

12 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Primul lucru care trebuie sa-l faci este sa te maturizezi si sa scrii cat mai corect, ca de restul te poti ocupa pe parcurs.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mai luxos! Incearca sa te mariti cu vreun milionar! Din munca, nu prea se poate face lux

Janina
| Janina a răspuns:

Mai fetita...vezi-ti de scoala ta...ca se vede ca nu prea esti prietena cu ora de romana!
ai tu timp sa faci cariera si bani...lucrurile se schimba pana te faci tu mare

| Parintele a răspuns:

Fata, invata sa scrii! kkskrahatskk

| FearNoEvil a răspuns:

N-am inteles ce treci la colegiul de muzica. Ce-i "kurul 2"?hee hee

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Da! cred o sa fii profesoara de romana la cum scriihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa-ti spun ceva. daca ai 9 ani, este pacat sa te obisnuiesti sa scrii asa.incearca pe viitor sa iti corectezi scrisul. ok?winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai grabii ca vad ca ti se plimba limba-n gura! spune citi ani ai acum? ca multi am inteles ca ai 9 ani, dar pe de alta parte am citit ca te machezi si ca ti-a plecat iubitul in strainatate! spune ceva mai concret pentru a putea fi ajutata!

| Trinitas a răspuns:

Pai nu stiu... Inkearka keti place tie mai mult. In viata trebuie sa-ti urmezi visele! (Ce mult mi-a luat sa scriu asta!)

| emy_5418 a răspuns:

Ar fi pacat sa lasi dupa atitia ani de munka muzicaa...incearca si rabda o perioada.pentru k asa tii virsta acum ...singura nu stii ce vrei...pe urma vei intelege ca ai ales ceeia ce trebuiewinking

| bita explică:

Pai.mam inkurkat.am vrut sa skriu"trec kursul 2happy"

| bita explică:

am vrut sa scriu:"trec kurSul 2!"