| AndreeaTicovschici a întrebat:

Buna , imi place enorm sa cant , dar mi-e rusine sa arat asta si as vrea sa ma postez pe youtube , si nu-s tiu ce sa fac ?! Pliz ajutati-ma !

11 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Pentru inceput trebuie sa mergi pe Youtube.com. Odata ajuns acolo o sa te intampine un mare buton galben pe care scrie "Create account/ Creaza cont" (vezi foto mai jos). Odata deschisa "fereastra spre viitorul cont" trebuie sa-ti introduci datele.

Prima data treci acolo o adresa de e-mail valida, apoi iti alegi un nume de utilizator (username), ii verifici disponibilitatea (sa nu-l fi luat cineva inainte), alegi tara (de unde esti), selectezi data ta de nastere, sexul (baiat/ fata), selectezi daca vrei ca altii sa-ti gaseasca filmuletele pe site, dupa care apesi butonul "I accept".

Odata apasat butonul se deschide o noua fereastra unde trebuie sa-ti alegi parola aferenta contului. Completezi si "codul captcha" (literele alea indoite – anti spam/ bot), dupa care click pe "Create my new account".

O sa se deschida o noua fereastra in care pe un fond verde esti rugat sa-ti verifici adresa de mail (introdusa mai devreme) pentru a activa contul.

Mergi in casuta de mail si deschisi mesajul de la Youtube/ Google, dupa care dai click pe un link "lung" de activare.

GATA. De acum ai cont pe YouTube. Poti incepe sa incarci filmulete. In viitorul articol va vom arata si cum!

*** Exista si o varianta paralela de creare a unui cont Youtube. Acesta se refera la activare printr-un SMS. Iti treci numarul de telefon, iar dupa cateva secunde primesti un cod de activare de la Google (proprietarul Youtube).

Sursa: http://www.infotainment.ro/cum-sa-ti-faci-cont-pe-youtube-video/

Demonstratie: http://www.youtube.com/watch?v=JmmPz0gR2-Q

| Wassup a răspuns:

Tuturor ne place sa cantam...dar putini au si talent. Oricum daca iti place sa canti si ai si talent iti faci un cont pe youtube/google(contul de google se potriveste si pe youtube)si postezi video-ul filmat cu o camera de filmat/telefon mobil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai te inregistrezi pur si simplu de pe laptop si dup aceea o sa iti dai seama cum e.mai bine ar fi daca ai avea un microfon, calitatea sunetului va fi mai buna.si eu cant numai ca nu fac ore de canto dar o sa urmezehappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si mentionez cu conditia sa ai chiar voce nu poti posta ceva pe youtube si dupa aceea sa fii facuta in mai multe feluri ca nu ai voce, mai multe etc

| zuzualina a răspuns:

Iti faci cont si postezi video-urile

succes

fundita?

Răspuns utilizator avertizat
| Cαтєα21 a răspuns:

Daca ai talentul de a cinta si intr-adevar ti se primeste bine nu ar trebui sa-ti fie rusine.succes

| Hackz0r a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ai o camera. voce [prespun din ce ai zis] si sa creezi niste versuri! G.J

| дℓÿčέ a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-ti arati talentu happy. Nu multi se nasc cu talentul de a canta >big grin

| georgiana_5758 a răspuns:

Si mie imi place enorm sa cant, dar de multe ori cand ma aud, imi dau seama ca am o voce groaznica si asa ca nu mai fac asta, daca ai talent, voce e bine sa pui un video pe youtube

| mariatincuta a răspuns:

Nu stiu imi pare rau si mie imi place la nebunie