| Anonimaaaa9818 a întrebat:

Buna, imi poate spune cineva daca la o postliceala sanitară se cere bacul obligatoriu? Si cam care sunt taxele pe durata întregii școlarizări?

Răspuns Câştigător
| nicu991 a răspuns:

Postliceala o faci fara BAC, nu-i intereseaza pe-aia decat sa-si ia banii de la tine ca elev pe parcursul celor 3 ani de studii.
Eu unul am avut taxa in primul an 1800 lei, al doilea an 2400 lei, al treilea an 2700 lei. Depinde unde te inscrii si ce renume are.

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Taxele depind de școală, pot fi si 1800 lei pe an, pot fi si 2500. Bacul cică doar la angajare.

| Werrich a răspuns:

Stiu ca daca nu ai bacul luat nu iti elibereaza diploma de postliceala, poti sa dai bacul pe parcursul celor 3 ani.