| Rixana a întrebat:

Buna, imi poate spune cineva daca se face matematica multa la facultetea administrarea afacerilor! Nu prea inteleg matematica. Dar facultatea de stiinte ale comunicarii merită sa o faci?

1 răspuns:
| Grinti a răspuns:

Administrarea afacerilor se bazează pe economie, iar economia pe matematica. Cu mult efort vei reuși sa înțelegi și matematica dacă îți dorești, dar dacă nu ai chef sa te apuci de descifrat matematica, e mai bine sa alegi altceva.