| Joker a întrebat:

imi puteti spune cu ce se ocupa mai exact un web designer? Si ce alte meserii de acest gen se mai gasesc si se pot face de acasa?

Nu sunt o mare cunoscatoare de IT.da' prind repede.tongue

2 răspunsuri:
| 5yr0Kk a răspuns:

Meseria de web designer cred ca este una dintre cele mei solicitante meserii din IT
cu ce se ocupa un web designer?
face site-uri pur si simplu pentru cine plateste
cum se fac site-urile?
Cu niste coduri:HTML, CSS, Java Script si altele.
se pot face acas dar mai greu daca nu stii limbajele de mai sus
descarca-ti Adobe dreamweaver cs 5 sau 6 de pe net si vezi.e un program care face html.

| AikkoxD a răspuns:

Web designer-ul creează site-uri, wallpaper-e şi tot felul de chestii d'astea. Dacă vrei să lucrezi de acasă trebuie să fii freelancer şi să-ţi găseşti clienţi singură. Ai avantaje ca freelancer: eşti plătită mai bine ca într-o firmă, lucrezi de acasă cam 3-4 ore pe zi. Dezavantaje: există zile în care nu ai clienţi, sau nu câştigi aşa mulţi bani. Trebuie doar să ştii să lucrezi în Javascript, HTML, CSS etc.