| SetYourselfFree a întrebat:

Imi puteti spune daca pot deveni politist in urma absolvirii facultății de drept și ce criterii trebuie sa îndeplinesc? Multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, atunci cand se fac incadrari din din sursa externa si daca indeplinesti toate conditiile cerute prin anuntul de incadrare. Asa fiind urmareste anunturile, pe site-ul oficial al MAI sau pe cel al IJP din judetul tau.

| sierra1 a răspuns:

Ai putea DACĂ m.a.i. face încadrări pe rută indirectă (EXTERNI adică) dar puțin probabil să se mai intâmple asta