| b1encu7z4 a întrebat:

imi puteti spune si mie va rog frumos la ce facultate ar fi mai bine sa dau dupa profilul mate -info
sau ce facultati sunt
multumesc:*

Răspuns Câştigător
| Dianaㄨ a răspuns:

Buna, dupa profilul mate-info la care sunt si eu iti sunt deschise multe porti, dar cele mai accesibile ar fi:
Facultate de matematica-informatica
Politehnica [orice specializare, sunt foarte multe]
ASE
Constructii
Inginerie mecanica
Inginerie electrica
Stiinte economice si administrarea afacerilor
Medicina
Fizica
Chimie
Farmacie

s.a.m.d.p.
Recomand studentie.ro, vei afla mai multe.

O zi buna si succes!

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Daca-ti place informatica si chiar te pricepi mergi pe informatica, daca iti place mai mult matematica mergi pe studii economice dar contabilitate sau finante-banci. cu contabilitatea te poti angaja practic oriunde dupa ce termini facultatea sau poti avea firma ta de contabilitate. succes!

| LexiLaveil2 a răspuns:

Poti da la:

ASE (Academia de Studii Economice),
Facultatea de matematica si informatica ( cea de la cluj e cea mai buna, la UBB)