| MingRi a întrebat:

Bună, îmi puteți spune vă rog ce aş putea deveni pe viitor după ce termin facultatea de arte pe grafică? Dar altceva în afară de profesor, ceva mai bănos să zic aşalaughing

2 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

"Multitudinea de directii in care studentii nostri sunt antrenati pe parcursul celor trei ani de studii la nivel de licenta insumeaza creatia artistic autonoma din zona artelor grafice, gravura si tehnicile de multiplicare, grafica publicitara, grafica de carte, ilustratia si arta scrisului, procesarea digitala a imaginii sau imaginea fotografica vazuta ca element circumscris creatiei grafice."
Eu spun ca merita sa faci aceasta facultate, deoarece din web design se castiga destul de bine.

| rrrp a răspuns:

Pai tie ce ti place sa faci? depinde de cat de bun o sa fii. daca stii photoshop (sau altceva similar) si intelegi culorile si stii sa desenezi poti sa faci chiar grafica pentru jocuri sau pentru web.

daca te descurci dar nu desenezi foarte bine (dar poate pana atunci mai inveti) poti sa lucrezi la o revista, sa editezi poze, stiu eu...

ideea e sa inveti si sa fii bun (la desen adica si tot ce implica asta).

si in primul rand sa ti placa...