| Alina_Rachel_2000 a întrebat:

Buna,îmi puteți spune va rog cum stau lucrurile in situația următoare :sunt clasa a 12a, și vreau sa dau la scoala de politie din Câmpina și vreau sa devin criminalist detectiv, dar nu stiu probele care se dau acolo și ce conțin ele.Sau demersurile.
Alții zic ca dai la Câmpina, ai probele in scris teste grija la romana și engleză și proba fizica care conține traseul, faci 2 ani sau mai putin și abia la sfarsit îți alergi ramura.
Sper ca probele nu conțin ceva de chimie, biologie sau fizica, pentru ca sunt cam praf la acestea.Ar putea cineva sa îmi explice aceste lucruri va rog frumos?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand, cu scoala de agenti de politie (cum este cea din Campina) nu poti deveni "detectiv criminalist", de latfel nu exista asa o functie in cadrul Politiei Romane.
Ca sa vezi ce-ti trebuie pentru a deveni criminalist poti citi si aici:
http://www.criminalistic.ro/vreau-sa-devin-criminalist/