| Eusuntd a întrebat:

Buna! In armata, la acele cursuri pentru sgp, cum sta treaba? Am auzit ca dureaza 3 luni, se asigura masa, cazare, in rest? Pe tot timpul cursului, 3 luni, cand poti sa iesi? N ai timpul tau liber in care poti sa iesi? prin oras, de exemplu. Urmeaza sa faca cineva acest curs si vreau sa stiu daca o sa ne mai putem vedea in acele 3 luni. Este cineva care a facut genul asta de curs aici? Imi poate explica si mie cum sta treaba?

Răspuns Câştigător
| Ciprian09 a răspuns:

Cursul de formare sgp de obicei durează 4 luni și ceva.
Se fac în centrele de instructie acreditate
Se asigura cazare,masa, echipamente plus ceva bani, dar putini
Se poate ieși în oraș, dar nu când se vrea, ai un anumit program p care trebuie sa l respecti
Se poate merge la distante mai mari în permisie de câteva zile dacă este nevoie
Dacă mai ai curiozități, da mi mesaj în privat sau aici.salutqri!

| Eusuntd explică (pentru Ciprian09):

Mulțumesc mult! In caz de imi mai vin intrebari, iti scriu

1 răspuns: