| Capsuniq a întrebat:

In prezent sunt clasa a -11- a, in Colegiul National Gh. Sincai si imi doresc sa fac Dreptul in continuare. Puteti sa imi dati un sfat? happy

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Intereseaza-te de pe acum care e modalitatea de admitere in centrele universitare care te-ar interesa: la Iasi de ex se da test la romana, la Bucuresti la romana si economie, la Sibiu nu conteaza decit media de la bac etc.
Apoi incepe sa te pregatesti din timp ( nu cu meditator), incit sa iti vina usor la anul.
succes! happy

1 răspuns:
| VitalyDeMarco a răspuns:

Sfatul meu este sa nu mergi sa faci Dreptul doar pentru a da cu Stangul in el. Acum este o moda in a se face facultatea asta de drept, insa dupa ce faci? Stai cu diploma in sertar sau o pui pe perete? Incearca sa faci ceva care este cautat si in afara tarii. Viziteaza forumuri si bloguri studentesti si vorbeste cu toti nu iti fie rusine sa te bagi in seama. Ceao