| elisa9873 a întrebat:

Buna! In ultima perioada imi doresc din ce in ce mai tare sa ma fac educatoare si as avea cateva intrebari, pentru cei cunoscatori. Am terminat liceu cu profil stiinte-sociale. Am urmat cursurile facultatii de istorie (terminata in 2019), dar din cauza anumitor factori, nu am sustinut licenta (ma gandesc sa o dau in anul care urmeaza).
Intrebarea mea este: pentru a deveni educatoare, este suficient sa urmez un curs acreditat de specializare sau am nevoie neaparat de o diploma de licenta? Care sunt pasii urmatori specializarii? Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt 3 solutii. Te prezinti in august-septembrie la concurs pentru suplinitori, apoi urmezi niste cursuri acreditate si poti fi institutor I. Daca vrei mai mult la institut pedagogic!