| Al3xStoica a întrebat:

Bună!
În urmă cu 13-14 am susținut probele de bac și am picat doar la matematică…..lucrez în domeniul telecomunicațiilor în prezent și am o posibilitate foarte bună de avansare dar cu condiția examenului de bac absolvit….

Întrebarea mea este :
Aș dori să mă reînscriu pentru anul 2025 la examenul de bac și vreau să știu dacă pot susține doar la matematică sau trebuie să dau din nou la toate?

Care este procedura / pașii pentru înscriere?

Vă mulțumesc.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate!
Cand faci cerere sa dai BAC-ul din nou, mentionezi ca doresti sa pastrezi notele de la materiile: lb romana si ce ai mai dat tu si sa sustii din nou examenul numai la matematica.

Sper ca intre timp pui mana seios is te pregaetsi cu un profesor ca sa iei nota de trecere la mate si sa iei BAC-ul.
Succes!

Am uitat sa-ti spun: am vazut niste stiri la televizor prin care se anunta ca s-au propus (nu stiu daca s-au si aprobat), ca examenele de BAC scrise sa fie date in noiembrei saud ecembrie si numai cele orale sa se sustina in Mai, cu 1 luna mai devreme decat pana cum, din cauza caldurilor foarte mari.
Intreseaza-te de acest lucru!

| Frank51 a răspuns:

Mai bine suni la liceul unde ai absolvit și întrebi, oricum acolo vei depune cererea. Pașii sunt aceeași, depinde doar câte examene dai.