| Dys a întrebat:

In viitor as vrea sa devin politista.M-am documentat in detaliu despre aceasta meserie, dar nu am gasit un raspuns la o intrebare care ma deranjeaza.Asa ca l-am intrebat pe tatal meu, daca pot intra la facultate cu cicatricea mea de pe frunte.El crede ca nu pot pentru ca cicatricea nu poate fi acoperita de uniforma de politie.Voi ce credeti?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde cat de mare este cicatricea. Oricum, un raspuns corect ti-ar putea da doar cei care recruteaza pentru Academia/scoala de politie sau comisia medicala.

| Dys explică (pentru Ioandelasal):

Da ai dreptate, dar daca astept pana atunci sunt sanse sa fiu refuzata si daca as face operatie ar dura prea mult si s-ar termina inscrierile si nu as vrea sa pierd un an degeaba.Marimea cicatricei este, aproximativ de 3 cm.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Dys):

Nu este mare cicatricea si cred ca o sa fii acceptata.
Adreseaza-te Inspectoratului judetean de politie.

| unprietenaproape a răspuns:

Nu poti sa acoperi cu fond de ten.Lasa-ti parul desfacut, fa-ti breton, de ce sa fie un impediment, un obstacol asta? De ce sa fii refuzata doar pentru atat. Ar fi o discriminare, nu inteleg

| Dys explică:

Da ai dreptate, dar nu vreau sa astept pana atunci, pentru ca daca nu sunt admisa pentru cicatrice, pana fac o operatie poate nu mai se pot face inscrieri si nu as vrea sa pierd un an degeaba.Marimea cicatricei este intre 1, 5-3 cm.