| anonim_4396 a întrebat:

Buna,întreb doar de curiozitate. Cat se plătește la km unui angajator pe tir?

Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

E un salariu + diurna negociat intre angajator si angajat.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se plateste pe km ci pe cursa respectiva, indiferent ce traseu alegi tu. Esti sofer de tir, nu taximetrist.

| Violleta2022 a răspuns:

Inca ceva, vad ca incurci termenii:
-angajator - este persoana sau compania care te angajeaza
- angajat - este cel care executa munca

Asadar, tu vorbesti de un angajat sau un contractor, care este sofer de tir si primeste o munca, sa duce ceva cu tirul la o anumita destinatie, asa-i?

| Crisk a răspuns (pentru Violleta2022):

Am tastatura google și să scris singur așa. Era aproape de cuvânt. ziceam de angajat

| Violleta2022 a răspuns (pentru Crisk):

Dar ai posibilitatea sa corectezi, inainte sa publici intrebarea, sau chiar sa o re-editezi dupa publicare.
Trebuie doar sa inveti a corecta ce scrii, ca ceilalti sa te inteleaga.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nici nu am observat măcar.

| sierra1 a răspuns:

Vai Jassmi, tocmai voiam să-ți dau un "amuzant" dar cică mă ignori!

Așa să fie!