| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Intrebare pentru persoanele care au aceasta ocupație. Care e treaba cu acele joburi in care faci reclame pe internet? Am tot văzut anumite anunțuri pe Facebook, am și o cunoștința care se ocupa cu asta acum și mi-a propus sa ma bage și pe mine, dacă vreau. Vreau sa știu dacă e sigur. Știu ca banii se baga pe card. Pot exista ceva probleme cu banca? Gen sa ma ia la întrebări de unde intra banii aia sau, nu știu. Nu-mi spuneți să-mi iau un job normal pentru ca timpul nu-mi permite, de aceea am și pus aceasta întrebare. Multumesc!

4 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Orice job se face cu un contract in spate. Nu se face asa din senin. Orice suma sub 10.000 euro nu bate la ochi asa tare la banca. Daca nu ai multi urmaritori nu prea poti faca nimic din campanii de reclame prin contul tau

| Violleta2022 a răspuns:

Banca nu te ia la intrebari ci ANAF-ul care verifica declaratiile de venit si acolo trebuie sa declari tot, inclusiv banii catigati online.
Acum nu mai este cu "batutul la ochi", acum este certitudine, ca se verifica, fiindca ANAFUL a declarat ca au inceput verificarile incasarilor online, de peste 2 ani.

| haileewatson a răspuns:

Ce vezi tu pe net sunt scamatorii laughing daca vrei un job adevarat care se ocupa cu reclame, cauti job-uri in advertising. Sunt destule si legale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai de ce nu l intrebi pe prietenasul tau care face deja asta?

Teoretic orice venit si profit ar trebui declarat ca sa platesti impozit pe el
Anaf face verificari (aleatorii ) la conturile bancare pentru ai detecta pe "evazionisti"

Daca ti platesti taxele e ok