| Hi12 a întrebat:

Bună!
Intru clasa a 12-a. Îmi doresc mult să iau permisul de conducere, aș economisi ore pierdute așteptând autobuzul, aș putea să dorm mai mult în zilele în care este școală, făcând naveta până la liceu. Dar voi da admiterea la medicină, am bacalaureatul. Vara aceasta, cât mai este din ea, învăț pentru biologie. Credeți că aș face față să fac școala de șoferi? Sau să aștept până termin a 12-a? Toți prietenii mei vor avea permis și nu prea mă simt confortabil. În schimb, sunt tipul de persoană care se stresează, nu pot face lucrurile la mișto, dacă fac ceva, trebuie să fac și bine.
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ti-as recomanda acum, cu atatea prioritati serioase sa faci ceva ce nu ai inca nevoie, adica scoala de soferi.

Acorda timp maxim invatatului pentru liceu, BAC si medicina, ca scoala de soferi poate sa astepte si la anul, duap terminarae examenlor. Nu regreta o prostie acum, ca nu ai nevoie de permis auto!

Invidia asta cu totii prietenii care au permis, s-ar putea sa-ti distruga o cariera, ca se duce naibii invatatul pentru BAC si facultate, ca nu vei mai avea tu chef sa stai in casa la invatat, daca iei permis auto si ai masina.

Fii intelept si acorda importanta lucrurilor cu advarat importante la acest moment, adica INVATA pe rupte pentru scoala, BAC si admitere la facultate, ca de permis ai toata viata la dispozitei sa-ti iei amaratul ala de permis auto.

2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Mai bine îți dai examenele și după ce termini cu admiterea, poți da de școala de șoferi.
Îți va fi greu cu toate pe cap.

| TheGentleman a răspuns:

Ia-ți permis categoria A. Cu mașina vei pierde și mai mult timp în oraș, la ore de vârf, din cauza traficului și a locurilor de parcare puține