| whitefenix a întrebat:

Buna!
Invat la universitatea de medicina, si nu stiu pe ce profesie sa ma specializez. Majoritatea doresc ginegolog si chirurg. Mai e vreo specialitate mai buna sau aceasta e soarta.

5 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Ortopedie, oftalmologie. de fapt tu ar trebui sa stii cel mai bine, ca doar esti acolo, printre toti, insa cred ca ar fi mult mai important sa faci o specializare care iti place cu adevarat, sa o faci cu drag si sa fii motivat(a) sa inveti serios si sa fii foarte bun(a), sa fii cautat(a) si sa ai rezultatele pe care le doresti (si profesionale, si financiare). succes!

| Niiiicu a răspuns:

Se castiga foarte bine si ca medic de familie...succes la facultate

| R100 a răspuns:

Toate sunt bune dar in primul rand trebuie si tu sa te ridici la nivelul lor adica sa fii foarte bun/a pentru respectivul lucru. Si eu vreau sa dau la medicina si abia astept. Eu vreau la chirurgie toracica. Dar sunt o gramada, ( Diabet, Nutritie si Boli metabolice
Gastroenterologie si Nefrologie, Neurochirurgie, Ortopedie, Pediatrie, Urologie ) si mai sunt destule... O sa vezi ce o sa iti placa si sigur o sa alegi ceva bun. Nu tine cont de ce alege lumea! Tine cont de ce vrei cu adevarat si fa lucrul asta pentru ca iti doresti tu si ca iti place.

| ViperXd a răspuns:

Pediatrie sau neurologie.

| Kovacs_Beatrix_1997 a răspuns:

Stomatolog oftalmolog psihiatru dar cel mai bine e chirurg