| catalina123123 a întrebat:

La ce facultate ar trebui să dau ca să pot ajunge un manager sau să îmi înființez propria afacere sau ceva în domeniul acesta? Sau recomandați-mi niște facultăți

4 răspunsuri:
| Anuket a răspuns:

Nu-ți trebuie facultate, ci o idee foarte bună, un plan de afaceri, niște bănuți și în unele cazuri experiență în domeniu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa iti faci propria afacare... nu trebuie sa faci neaparat o facultate, poti si fara studii superioare.
Acestea ajuta insa mai mult pentru... a putea stapani mai bine domeniul, de aceea nu trebuie neaparat ceva in domeniul de management, ci... ceva in domeniul in care vrei sa iti faci afacerea respectiva.

| sierra1 a răspuns:

Fă-o pe aia către care ai "chemare" - citește : aptitudini

| Feri5 a răspuns:

Păi, poți să faci o facultate de management sau de business, dar tot mai trebuie să lupți până devii un manager adevărat...