| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
La ce facultate ați fi vrut să intrați si nu ați putut, poate din cauza ca nu aveati curaj sau incredere, sau nu aveati pregatirea necesara dar v-ati fi dorit mult, sau nu ati avut banii necesari pentru ca unele facultati se platesc.
Care este facultatea la care visați?

Răspuns Câştigător
| Smmo a răspuns:

Medicina, psihologie, teologie, limbi straine, litere, chimie alimentara, agronomie... mai raman si pentru viata viitoare. happy
Daca nu faceau astia modificarea legislativa sa fie doar prima facultate gratuita, poate ma mai incumetam la vreuna. Am perceput chestia asta ca pe o lipsire de libertate si cand te gandesti ca s-a intamplat asta in plin elan al democratiei...

3 răspunsuri:
| melimili a răspuns:

La matematica. Nu glumesc. Nu am avut resurse materiale.

| BibiAmalia a răspuns:

Eu nu am intrat la medicina din cauza anxietati înainte de examen, tot ce te pot sfătui este sa crezi in tine totul se rezolva de la sine, si daca iti place o facultate fa o după o sa ai regrete

| alindumitru083 a răspuns (pentru BibiAmalia):

Îmi pare rău!
Trebuie să înfrunți această teamă!
Nu trebuie să negi această anxietate, trebuie să o accepți.
Îți doresc multă putere!
Succes în ceea ce vrei să faci!