| ducaionut a întrebat:

Buna! La facultatea de litere, gramatica se reia sau se presupune ca deja o cunoastem? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se reia si se mai dezvolta.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se reia, se asteapta ca tu sa fii invatat pana acum, gramatica limbii romane.

| Hyperion7 a răspuns:

Gramatica e mult mai complexa decât ce făceai in școală.Are niste chestii de care nu ai auzit vreodatălaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca gramatica se reia la mai toate specializările de la Litere. Spun cred deoarece nu știu dacă se reia la specializarea hermeneutica. În rest, da.
Dar e frumoasă, să știi.