| Nica05 a întrebat:

Buna,
La farmacie Iași nu este mare competiție, dar dacă intru cu 6 sa zicem și intru la buget deoarece nu sunt mulți concurenți și vin cei de la medicina care nu au avut loc și au media mai mare decât a mea, îmi mai păstrez locul la buget?

4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Salut! Nu ar trebui sa ți se ia locul, pentru ca la tine e prima opțiune, iar la ei e a doua. Prima a fost medicina.
Listele se fac înainte sa fie ei repartizați și la farmacie, ar fi aiurea sa apari admis la buget și apoi la taxa, nu e normal.
Nici nu stiam ca ei pot opta pentru farmacie, în București nu exista așa ceva.
În orice caz poți pune întrebarea pe un grup de admitere sau pe grupul de studenți al UMF Iași.

| monica05 a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Multumesc (sunt cea care a scris postarea) și eu ma gândeam ca nu au cum sa îmi ia locul dar am auzit altceva de la oameni care nu sunt la acea facultate și nu știam ce sa mai cred rolling on the floor

| Goddessss a răspuns:

Nu cred

| user0010 a răspuns:

Dacă au media mai mare, îți iau locul, deoarece repartițiile se fac tocmai la finalul înscrierilor, în funcție de media fiecăruia, în ordinea descrescătoare. Ca să intri la buget cu 6, la medicină nu cred că ai șanse, dacă ai fii la o facultate tehnică, ar fi șanse.