| Stan_Radu_1979 a întrebat:

La liceul Economic daca dau ce pot sa ma fac mai departe?

Răspuns Câştigător
| DanDenisă a răspuns:

Hey. Si eu sunt la Colegiul Economic din Targoviste. Ai de ales intre mai multe optiuni : economist sau contabil( daca dai pe profil economic ), comerciant sau vanzator ( daca dai pe profil de comert ), sau ghid turistic, translator, ospatar, chelner ( daca dai pe profil de turism-alimentatie ).

7 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Păi sincer să îţi spun nu ai prea multe opţiuni. În primul rând trebuie să dai BAC profesional din câte ştiu.
Ai putea obta pentru facultatea ASE iar mai târziu să devii contabil.
Mult succes pe mai departe!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Economist.

| L7w7n7d7 a răspuns:

Numărător de oi.

| Cristiann_2359 a răspuns:

Contabil

| Gomi a răspuns:

Salut aceeasi intrebare o aveam si eu ce pot sa ma fac dar iti spun eu ca nu are nici o treaba cu ce liceu uite un exemplu un prieten de al meu a fost la liceu bio-chimie si a dat la facultate Inginerie mecanica la Brasov si bio-chimia nu are nici o trebuie cu mecanica deci...

| Tdx_Andreea_1994 a răspuns:

Comerciant te faceai acum 10 ani..acum nu mai conteaza ce profiluri are liceul..conteaza la ce fel de facultate vrei sa dai. funda :*