| Derude a întrebat:

La traseul aplicativ al probei sportive pentru scoala de politie, la saritura peste capra, daca sar pe ea dupa care sar de pe ea sunt descalificat sau doar 3 secunde penalizare?
Am mari probleme cu saritul caprei iar in cazul in care nu imi iese vreau sa stiu la ce sa ma astept

Răspuns Câştigător
| Pabibabum09 a răspuns:

Buna! Da, include descalificarea din concurs. (S-a schimbat regulamentul între timp - fapt ilegal intr-un anumit interval de timp). Crede-ma, știu dintr-o sursa sigura.

1 răspuns:
| Ioanaah a răspuns:

Din cate m-am interesat și eu, această săritură daca nu e executată corect de poate descalifica.