| anonim_4396 a întrebat:

La UMF Iasi, admiterea se da doar la biologie?

Răspuns Câştigător
| happy31animation a răspuns:

Admiterea la Universitatea de Medicina si Farmacie "Gr. T. Popa" Iasi
Concursul de admitere in invatamantul superior de stat se organizeaza de catre universitate pe domenii de licenta, la urmatoarele specializari:

Specializarile din domeniul Sanatate
Medicina
Medicina dentara
Farmacie
Asistenta Medicala Generala Iasi
Nutritie si dietetica
Balneo-fiziokinetoterapie si recuperare
Tehnica dentara

Domeniul Stiinte ingineresti aplicate
Bioinginerie

Informaţii privind înscrierea la concursul de admitere pentru locurile cu taxă în valută în limba română, an universitar 2014-2015
Instructiuni privind admiterea cu taxa in valuta studenti din UE
Instructiuni privind admiterea cu taxa in valuta studenti NON-UE
EVALUARE DOSARE PRIMITE
Admission guidelines for studies in a foreign language for the academic year 2014 - 2015
Methodology of admitting foreign citizens from EU third countries for studies and schooling in accredited state and private educational institutions from Romania
Admision guidelines for EU students
Admission guidelines for NON-EU students
EVALUATION OF THE RECEIVED FILES
Directives concernant l'admission pour des études en langues étrangeres pour l'année universitaire 2014-2015
Méthodologie concernant l'accès aux études et la scolarité des Citoyens etrangers ressortissants d'Etats non - UE dans le systeme d'enseignement publics ous prive d'accord en Roumanie
Directives concernant l’admission pour les étudiants de l’Union Européenne
Directives concernant l’admission pour les étudiants des pays tiers UE
L’ÉVALUATION DE DOSSIERS REÇUS