| AlwaysMe a întrebat:

Buna happy La varsta de 18 ani unde as putea sa lucrez? insa dupa scoala, de la ora 15 incolo. Reprezentant Avon, Oriflame exclus deoarece sunt la Avon dar nu e cine stie ce happy....Va rog cateva pareri? Multumesc :*

2 răspunsuri:
| taviyamato2 a răspuns:

E mai importanta scoala, daca ai 18 ani si esti studenta in anul 1, incearca sa te implici in cat mai multe proiecte cu facultatea, te vor ajuta sa iti dezvolti personalitatea, daca esti la liceu invata cat mai mult, de lucrat poti lucra ca voluntar in domeniul de studiu, nu iti recomand munca pentru bani deoarece in ziua de azi oamenii care nu au o inalta calificare nu pot obtine venituri substantiale, o sa regreti ca incepi serviciul cu alte cuvinte, esti dispusa sa iti strici jumatate din zi, dupa scoala pentru 5 mil pe luna? nu uita ca e criza in toata Europa. Dar, daca ai posibilitati materiale nu iti recomand munca deoarece nici un angajator nu te va pune la o munca nobila la anii aia, vei avea un job rusinos si mai bine iti vezi inca de scoala, cu un liceu in Romania esti 0 de foarte multe ori.

| deutza02 a răspuns:

Mdah...
este foarte posobil sa nu gasesti ceva care sa te multumeasca.depinde de orasul in care traiesti pentru c posibilitatile difera mult.depinde mult si de ce facultate faci.dar oricum in anul I sau clasa a doispea mai mult decat scosul unui copilas de la gradinita si ingrijitul sau pana la sosirea parintilor acasa nu vei gasi mai mult.un servici decent la varsta ta nu prea cred.un job platit foarte prost, asta e tot ce vei gasi.te poti rezuma la babysister sau chelnerita de dupa masa, adica cu jumatate de notrma, timp in care ai putea invata.fii realista.vb cu parintii tai asupra unui buget suficient luhnar si invata pentru burs ca sa te intretii. funda?