| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy. M-am gandit sa merg din clasa a9-a la liceeul de arta la profilul muzica canto romaneasca. Imi ziceti si mie cum se intra? Trebuie sa dau si eu examenele acelea de sf. al clasei a8-a si acolo sa aleg liceeul de arta din tg mures sau cum? Daca m-ati putea ajuta va rog frumos puppy dog eyes Mentionez ca vreau sa merg la liceeul de arta din Tg Mures. Multumesc!
Dau fundita

Răspuns Câştigător
| kasty a răspuns:

Examenul de sfarsit de clasa 8 trebuie sa-l sustii, indiferent la ce liceu doresti sa dai
la liceul de arta se mai dau si probele speciale, de muzica sau desen in care esti declarat admis sau respins