| GeorgeOG19 a întrebat:

M-am inscris la subofiteri si maistri militari. Urmeaza sa dau bacul luna asta intre 22-25.Acolo imi cere o adeverinta de la scoala cum ca inca nu am dat bacul.Cand am mers la scoala, secretara a zis ca nu stie ce sa imi dea.Ce pot face?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spune-i secretarei asa: Prin prezenta se adevereste ca dl Popescu Gheorghe este absolvent al anului 4 (5), an final al liceului____si nu a dat inca bacalureatul care este programat in perioada___
Se elibereaza prezenta spre a-i servi la Scoala Militara___

| Silwian a răspuns:

Cum adica nustie ce sa ti de a! Atit de incompententa este!)))) Doamne fereasca sfantul! Si nu inteleg de ce. Nu astepti pana iei Bacul defpt dacavnu nu l iei?) Defpt poate are dreptate secretara! Ce adeveribta sa ti de a?)) pare cam aiurea ...defpt tu vrei sa te ..pre inscrii...si nu ti ar trebui nicio adeverinta!))?

| GeorgeOG19 explică (pentru Silwian):

Nici eu nu inteleg de ce s-a pus data asta.Se mai putea astepta 1 saptamana pana terminam cu bacul.Dar ma rog, asta este acum.

| armygirl a răspuns:

Trebuie doar să îți dea o adeverință cum că ești elev al liceului, atât, și care să îți servească la înscrierea la facultate. Am fost și eu tot pentru asta la școală și nici secretara de aici nu știa mai multe. Sunt de pe altă planetă.

| GeorgeOG19 explică (pentru armygirl):

Si pentru cv cum ai completat la nivelul pentru competente? ca ai mei nici nu le au bagat in baza de date