| anonim_4396 a întrebat:

M-ar interesa să știu care facultate de psihologie e mai bună și cum pot ajunge psiholog judiciar/criminalist, nu sunt sigură cum e corect, cumva printr-un master dupa ce termin facultatea? Încă ceva, am unde să practic această meserie în România? Și aș dori să-mi răspundă ce-i care sunt convinși de răspunurile lor pentru că de "Cred că..." și "E posibil să..." am mai auzit și nu am fost lămurită. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| diaac a răspuns:

In Romania este buna facultatea de psihologie e la UBB din Cluj, mai este buna si Universitatea din Bucuresti. Sunt mai multe bune, depinde si cat esti de dispus sa inveti si pe cont propriu. Exista un masterat de psihologie judiciara la Titu Maiorescu.

1 răspuns:
| indilaa a răspuns:

Pai una dintre cele mai bune facultati ar fi cea din cluj si bineinteles ca poti sa ajungi psiholog judiciar/criminalist dupa ce iti faci masterul.si da ai unde sa practici.